| Dascalu_Darius_1994 a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie un site cu povestea Tabara de la Sibiu de Mircea Eliade pe pdf?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stii ca de fapt "Tabara de la Sibiu" este un capitol din cartea lui M. Eliade - Romanul adolescentului miop, nu?

poti rasfoi intreaga carte pana gasesti acel pasaj in acest link : https://fliphtml5.com/fvmhd/jkla/basic

Tabara de la Sibiu se numeste de fapt " Scrisoare din Tabară" in aceasta carte (vezi in linkul de mai sus ultimile pagini incepand cu 224-225! )

| mitricaf a răspuns:

Caberne