| AndreeaKristina a întrebat:

Puteti sa-mi propuneti carti cu vampir de citit? ( Se exclud: Jurnalele vampirilor; Academia Vampirilor; Georgina Kincaid; Vampiri din Morganville; Semnul; Sange Albastru; Jurnaele lui Stefan )

Răspuns Câştigător
| JessieAnia a răspuns:

La adăpostul nopților din Caldwell, New York, se duce un război pe viață și pe moarte între vampiri și exterminatori. Populația civilă de vampiri, amenințată de atacurile asasinilor fără inimă, este apărată de șase războinici care se luptă pentru supraviețuirea rasei lor formând temuta și misterioasa Frăție a Pumnalului Negru.
Dar niciunul dintre ei nu inspiră atâta teroare și admirație printre dușmani ca Wrath, conducătorul lor, ultimul vampir pursânge de pe Pământ.
Atunci când unul dintre cei mai redutabili luptători este ucis, lui Wrath îi revine sarcina de a o iniția pe fiica acestuia, jumătate vampir, jumătate om, în lumea tainică și înfiorătoare a morților vii. Beth Randall se trezește astfel fără apărare în fața necunoscutului senzual și periculos care o vizitează într-o noapte cu ochii acoperiți de umbre. Dar, curând, tânăra descoperă că atingerile lui stârnesc în ea senzații care întrec orice închipuire, dar și o foame care amenință să îi devoreze pe amândoi…
"J.R. Ward a creat două personaje absolut minunate, un vampir sexy și tulburător chinuit de dureri sufletești, și o femeie curajoasă, pasională, care se dovedește a fi sufletul lui pereche. Un adevărat regal pentru fanii poveștilor de dragoste!" – Nicole Jordan, autoarea romanului Wicked Fantasy, bestseller New York Times

2 răspunsuri:
| JessieAnia a răspuns:

J.R.Ward - Seria Fratia Pumnalului Negru, contine mai multe volume, primul e "Nopti de patima". Eu l-am citit pe nerasuflate ♥

| AndreeaKristina explică (pentru JessieAnia):

Poti sa-mi faci o scurta descriere?

| JessieAnia a răspuns (pentru AndreeaKristina):

La adăpostul nopților din Caldwell, New York, se duce un război pe viață și pe moarte între vampiri și exterminatori. Populația civilă de vampiri, amenințată de atacurile asasinilor fără inimă, este apărată de șase războinici care se luptă pentru supraviețuirea rasei lor formând temuta și misterioasa Frăție a Pumnalului Negru.
Dar niciunul dintre ei nu inspiră atâta teroare și admirație printre dușmani ca Wrath, conducătorul lor, ultimul vampir pursânge de pe Pământ.
Atunci când unul dintre cei mai redutabili luptători este ucis, lui Wrath îi revine sarcina de a o iniția pe fiica acestuia, jumătate vampir, jumătate om, în lumea tainică și înfiorătoare a morților vii. Beth Randall se trezește astfel fără apărare în fața necunoscutului senzual și periculos care o vizitează într-o noapte cu ochii acoperiți de umbre. Dar, curând, tânăra descoperă că atingerile lui stârnesc în ea senzații care întrec orice închipuire, dar și o foame care amenință să îi devoreze pe amândoi…
"J.R. Ward a creat două personaje absolut minunate, un vampir sexy și tulburător chinuit de dureri sufletești, și o femeie curajoasă, pasională, care se dovedește a fi sufletul lui pereche. Un adevărat regal pentru fanii poveștilor de dragoste!" – Nicole Jordan, autoarea romanului Wicked Fantasy, bestseller New York Times