| Cho0coCheese a întrebat:

Recent am gasit o carte in biblioteca unui var numita Yesterday scrisa de Emil Mladin, am observat ca lipsesc ultimele 2 pagini si nu suport suspansul, vreau sa stiu ce s-a intamplat va rog frumos daca stie cineva unde pot sa gasesc ultimele 2 pagini online sau daca puteti sa le scrieti aici. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Scuze ca intervin, dar imi poti spune pe scurt despre ce e vorba, te rog? (in carte)

| Cho0coCheese explică (pentru horansgang):

In carte este vorba la inceput de 2 ofiteri care trebuie sa formeze o echipa pentru a distruge o baza militara.acestia formeaza echipa cu fosti parteneri, circari, detinuri si un antrenor de box in total sunt 8. ii trimit intro tabara de antrenament alaturi de alte echipa si incep pregatirile unele dure.in timpul sederi au aparut mici conflicte unu se si indragostise de fata din echipa insa toti isi puneau intrebarea despre ce este vorba. dupa luni de antrenamente si simulari li s-a facut cunoscut planul trebuiau sa intre intr-o baza militara subterana unse sa porneasca sistemul de autodistrugere.insa trebuiau sa faca rost de cartele pentru a intra si 2 chei pentru un birou.Le-au obtinut de la un general din acea unitate aceste frecventa un bar ei au pus pe fata din echipa ca dansatoare pentru a se putea apropia sa faca rost de modelele cheilor.Ca sa mai scurtez povestea echipa ajunge bine pana la camera unde era calculatorul acolo unu dintre ei fusese doborat si culmea era fix celcare stia codul pentru pornirea autodistrugerii.Au reusit sa gaseasca intr-un seif 2 plicuri unu cu codul celalalt l-au deschis mai tarziu.Au introdus codul si se pregateau sa se indrepte spre o platforma ce urma sa ii ridice la suprafata.Insa seful misiuni (alex) a bagat mana dupa 1 tigara si a dat de celalalt plic, s-a gandit sa il citeasca. Incremenise pe loc toti incepusera sa citeasca si ramasesera incremeniti acea baza militara subterana era plina de bombe nucleare.incepusera discutii in cadrul echipei ca nu vor omoare miilioane de oameni (la 7 kilometri se afla un oras) au dat la vot toti au ales sa stea mai putin cel tanar care dorea sa isi traiasca viata si reusise sa porneasca numaratoarea ei nu mai aveau sanse si trebuia sa aleaga intre EI (oamenii din oras)si NOI(echipa) pe platforma se lasase o liniste mortuara toti se inchisesera in ei, cu sentimentele lor, cu frica lor, cu groaza de a sti ca nu mai aveaut atat de putin de trait.Aici se termina povestea deoarece nu am ultima pagina...
. Nu sunt un bun povestitor insa sper ca ai inteles ideea happy

| horansgang a răspuns (pentru Cho0coCheese):

Da, am inteles. wow, pare o carte buna.