| jajajaja14 a întrebat:

Recomandați-mi cărți. Cărți din care să învăț ceva. Cărți interesante. (Nu, nu vreau cărți pentru copii din care să învăț că nu e bine să mint).
*nu contează genul*

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ier.Hrisostom Filipescu-Putine cuvinte, multa iubire
Ier.Hrisostom Filipescu-Putine lacrimi, multa bucurie
Daniel Goleman-Inteligenta emotionala
Daniel Goleman-Inteligenta sociala
Norman Vincent Peale-Forta gandirii pozitive.

Lectura placuta.

| J0B0MAT a răspuns:

Cea mai tare carte pe care am citit-o e Alchimistul de Paulo Coelho. Dar e si destul de greoaie, nu toata lumea o poate intelege.Mie mi-a schimbat perceptia despre viata si de fiecare data cand trec prin incercari, mai resfoiesc putin prin ea ca sa imi incarc bateriile.

| Teodorel a răspuns:

Percy jackson si olimpienii
De rick riordan, este despre zei si eroi, e faina

| Hemera a răspuns:

Ceva mai "modern" ar fi "Sub aceeasi stea" de John Green.Contrar multor pareri mie mi s-a parut o experienta de viata incredibila, deoarece e ceva ce i se poate intampla oricui.De asemenea din oricare carte a lui poti invata despre prietenie mai mult decat din aproape orice carte.

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

| Ana_Maria_Chitic_1972 a răspuns:

Carti vechi: aventurile lui Oliver Twist, moara cu noroc.
asta e cu animale sunt mai de copii dar nu e cu mintit si de astea : supravietuitori de Erin Hunter sunt pana acum 2 volume dar e frumoasa cartea.
asta e cu fantome : Peggy Sue si fantomele

| AlexandrinaMircea a răspuns:

Iti recomand un roman foarte proaspat de Nicolae Dabija''Tema pentru acasa!"