| wolder a întrebat:

Recomanda-mi o carte de la Stephen King, Agatha Christie si Dean Koontz! Ce alti scriitori merita sa citesc, ce imi recomanzi de la ei?

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Agatha Christie e genială. Dacă ai citit "crima din orient express" şi "10 negri mititei" îţi recomand "Pisica printre porumbei", "Moarte pe Nil", "Oglinda sparta" şi "Cei 5 purcelusi". Toate sunt geniale, dar acestea mi-au plăcut cel mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile lui Stieg Larsson, primele doua din trilogia Millennium merita. George Orwell orice de la el. Atlas Shrugged de Ayn Rand. Vezi cartile lui Iain M Banks.

| horansgang a răspuns:

Stephen king - misery

mi s-a părut foarte interesantă. ţi-aş recomada-o.

| wolder explică (pentru horansgang):

Am citit-o! E impresionanta happy
incearca si tu ``Cimitirul animalelor`` de S. King

| ZambetDeGheata a răspuns:

Agatha Cristie- O crima anuntata

| wolder explică (pentru ZambetDeGheata):

Mi-a placut mult cartea. super final. multumesc

| TheLovelyGhost a răspuns:

Talismanul am citit-o anul trecut este o carte foarte interesanta fantezie, critica

| MaryAlexx a răspuns:

Iti recomand de la Agatha Christie Zece negri mititei. E extraordinara! Atata adrenalia si placere in a citi astfel de carti.

| wolder explică (pentru MaryAlexx):

Am citit-o e tareeee am mai citit si Conacul dintre dealuri
Crima din orient express
Recomand!

| MaryAlexx a răspuns (pentru wolder):

Sunt atatea carti pe lumea asta, atata lectura, atatea feluri de exprimare! Cred ca as citi incontinuu daca as avea mai mult timp! laughing

| wolder explică (pentru MaryAlexx):

Da si eu. Din pacate mai am de invatat si pentru scoala plus viata personala.
Acum citesc
Misterul crimei fara cadavrucadavru
Si asta ti-orecomand
Daca mai citesti ceva interesant anunta-ma