| MadRaven a întrebat:

Recomandări de autori "must-read"?

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Agatha Christie,Emily Bronte, Judith Mcnaught,Margaret Mitchell,Veronica Roth,Dostoevsky,Charlotte Bronte, Hardy, Stephen King, Henryk Sienkiewicz, C.Douglas,M.Eliade,P.Suskind,Bret Easton Ellis.

| AvalohAlyn a răspuns:

Rhonda Byrne,Irina Binder,Normal Vincent Peale,Louise Hay,Dostoievski,Mircea Eliade,Liviu Rebreanu,Paulo Coelho,Osho, Daniel Goleman, Brandon Bays, Pavel Corut, J.K.Rowling,Constantin Chirita(cu Ciresarii), Jules Verne, Hector Malot, Ioan Slavici, Mark Twain.

| Wøodenpints a răspuns:

Charles Bukowski

| express11 a răspuns:

Literatura scolara din programa.sunt destui...

| MaliciousDeath a răspuns:

Haruki Murakami
Oscar Wilde
Arthur Rimbaud
Franz Kafka
Stephen King
Joseph Delaney

| Cameliapantiru a răspuns:

Dostoievski, Lev Tolstoi, I.S. Turgheniev, Puskin, Esenin, Maxim Gorki, Mihail Bulgakov, Vladimir Nabokov, Henryk Sienkiewicz, Tadeusz Dolega-Mostowicz, Moliere, Piere Corneille, Racine, Paul Verlaine, Stephane Mallarme, Arthur Rimbaud, Stendhal, Victor Hugo, Guy de Maupassant, Alexandre Dumas-tatal, Alexandre Dumas-fiul, Michael Zevaco, Paul Feval-tatal, Paul Feval-fiul, Eugene Sue, Hector Malot, Gaston Leroux, Cyrano de Bergerac, Jules Verne, Andre Gide, Albert Camus, Mihai Eminescu, Ion Creanga, I.L.Caragiale, Vasile Alecsandri, George Cosbuc, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu, Cezar petrescu, Hortensia Papadat-Bengescu, Cella Serghi, Mihail Sebastian, Marin Preda, Rodica Ojog-Brasoveanu, Ionel Teodoreanu, Constantin Chirita, Mircea Cartarescu, Umberto Eco, Shakespeare, Francis Bacon, Wordsworth, Coleridge, Walter Scott, Johnathan Swift, Daniel Defoe, Samuel Richardson, Jane Austen, Emily Bronte, Charlotte Bronte, Anne Bronte, Charles Dickens, Willliam Thackeray, Wilkie Collins, Elisabeth Geskelley, George Elliot, Thomas Hardy, John Galsworthy, Virginia Woolf, Arthur Conan-Doyle, Agatha Christie, D.H.Lawrence, John Fowles, Somerset-Maugham, Margaret Mitchell, Harriet Beecher-Stowe, Edgar Allan-Poe, Nathaniel Hawthorne, Herman Melville, Thoreau, Emerson, James Fenimore-Cooper, Mark Twain, Ray Bradbury, Frank Herbert, Isaac Asimov, J.D.Salinger, James Clavell, Truman Capote, Harper Lee, Gabriel Garcia Marquez, Mario Vargas-Llosa, Pablo Neruda, Jorge Luis Borges, Goethe, Schiller, Karl May, Michael Ende, Tolkien...

| frostxtq a răspuns:

F.M. Dostoievski
Immanuel Kant
Paulo Coelho
Friedrich Nietzsche
Victor Hugo
Hector Malot
Richard Dawkins

| frostxtq a răspuns:

Eu ti-am scris cativa autori ale caror carti le-am citit. Din cate vad, unii ti-au scris toti autorii pe care i-au gasit pe internet.

| AleXzpm a răspuns:

JD Salinger
Ernest Hemingway
Edgar Allan Poe
Victor Hugo
imo astia 4 is un must, daca le citesti in engleza e un plus.

| puppetmaster a răspuns:

Lili st crow si joseph delaney-you really must read this