| lauracostina a întrebat:

Recomandati-mi si mie o carte pe care sa o citesc daca se poate. imi plac cartile de dragoste. dar si cele de groaza. ultima carte pe care am citit-o a fost Twilight4. zori de zi. mi-a placut foarte mult cartea.va multumesc!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Carti pe care ti le recomand cu drag sunt : Floare albastra de John Galsworthy, Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul si Negura de Miguel Unamuno.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Stephen King-Oraşul BântuIT sau seria Anita Blake(Vampire Hunter) de Laurell K Hamilton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil Zolla- "o albina se zbate in fereastra " am mai recomandat-o pentru ca este frumoasa, este o carte de dragoste, fperioada interbelica cu tot ce avea mai frumos, femeia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O albina se zbate in fereastra " este de Gilbert Cesbron, m-a corectat cineva caruia i multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa citesti dima dintra 8 e super aceasta carte. Citesteo si spune-mi daca ti-a placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti plac povestile de groaza intra pe www.spectrulrealitatii.ro. Sunt niste povesti de groza care poate iti vor placea.;))

| crisS a răspuns:

Invitatie la vals
Elevul Dima dintr-a 7
Scrisoare de dragoste
toate de Mihail Drumes sunt carti de dragoste intre adoloscenti sunt foarte frumoase

| lupi a răspuns:

Victor Hugo-"Ultima zi a unui condamnat la moarte"