| Fly2Sky a întrebat:

Recomandati-mi va rog niste carti scrise de autorea Agatha Christie. Titlurile citite de mine pana acum sunt: Zece Negri Mititei, Cadavrul din Biblioteca, Moarte in Nori, Intalnire cu Moartea, Crima din Orient Express.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îți recomand cărțile scrise de Ellen White. "Patriarhi și profeți" o recomand pentru început.
O găsești și gratuit în aplicația EGW Writings 2 de pe Magazin play.

| WhiteLife a răspuns:

Am mai citit "Cei cinci purcelusi" si a fost interesanta. Poti citi si restul cartilor cu Hercule Poirot, daca ti-a placut "Crima din Orient Express".

| RKBlue a răspuns:

Cei cinci purcelusi merita citita.
Nu zic nimic mai mult decat ca acolo chiar e un mister greu de rezolvat...
Daca zece negri mititei iti da fiori(pe mine m-a speriat un pichappy ) acest roman iti pune mintea la incercare si te face sa vrei sa fii detectiv cu adevarat.