| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU

am 2 intrebari.

1. cate carti ati citit in total in toata viata voastra pana acum ( aprox)
2. ce carte v a placut cel mai mult dintre toate

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

1.Am citit o groaza de carti.
2.Pai "Pe aripile vantului", Camasa lui Hristos" si "Divergent".

| Coltalb596 a răspuns (pentru Doub):

Cam cate cu aprox, daca nu te supi sa mi spui bineinteles happy

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Cam cate ai citit cu aprox daca ai putea sa mi spui te rog frum binainteles

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana intr-o 100. Cred, chiar nu mai stiu. Nu am stat sa le numar.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Asa putine? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu cate ai citit horrot? happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,mai ales ca ma refer la romanewinking. Chiar ca. Ia zi, Horror, tu cate carti ai citit, aaA?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ehh nu-mi amintesc laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sti cu aprox sa mi spui daca te rog frumwinking

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa,daaalaughing)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar habar nu am laughing Am citit cateva.Dar nu sunt un cititor inversunat..Am alte chestii pe cap. Sunt mai ocupat cu partea reala..Cand oi termina cu scoala si termin cu matematica de tot.o sa citesc mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Vezi in ce ma bagi? Nici nu am citit categoria offff...Ce ma superi tu pe mine laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce clasa esti?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce sa-ti fac mai eu ca nu citesti categoria?laughing Adica care erau sansele ca intrebarea despre carti sa fie la categoria literatura, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Habar nu amlaughing Dar am vazut ca ai raspuns tu si nu mia mai pasat happy Astept sa imi raspunzi la mesaj :\

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Anul asta dai bacul?laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

DA :O3 Deci daca ma faci sa ma simt bine.O sa prind incredere si mai mare la bac..deci sa fii mai calda ca sa iau bacul cu 10! Gandeste-te la mine!

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Daa,clarlaughing.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

winking

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti destept oricum o sa iei nota marewinking.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

SI intelectul are nevoie de motivatie.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

La mine conteaza...Deci...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da chiar ca esti destept spune mi si mie ce ai facut de ai ajuns asa de unde te ai documentat sau ce ai facut de ai ajuns asa sa mi spui daca nu te supiwinking

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci...ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt asa destept. Chiar sunt slab la multe capitole. Faza e ca stiu cate putin din multe domenii, dar putin din mediul in care am crescut, parintii mei au o cultura deosebita si am prins si eu vreo 1%..Stii cum sunt eu? Prind greu si uit repede laughing, in rest am mai vazut filme, documentare, am mai citit articole de pe internet. Nu am puncte forte la ceva. Daca ma ia cineva la bani marunti dintr-un domeniu in care respectiva persoana are puncte forte, se vede ca stiu chiar putine..Mai am multe de invatat..Si cu stiintele exacte nu prea ma complic..Nu are rost..Nimic nu este exact ci cam toate sunt relative...Prefer sa stiu esentialul.

Indreptar Spiritual - Osho
"Cel ignorant e ratacit in intuneric, dar cel plin de cunostinte e ratacit intr-un intuneric si mai mare decat cel ignorant"

Sa nu crezi ca am citit lucrarea Indreptar Spiritual, insa stiu niste chestii, idei principale.Mi-as dori sa pot sa o citesc pe toata.Dar timpul trece repede, cheful vine greu. Poate in vara asta ma apuc de citit altfel de carti..Pana acum am citit ce era nevoie pentru scoala. Oricum sunt un individ lenes...

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Deci...O sa ma ajuti...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si am mai citit cand eram mic niste carti..Cand nu prea ne dadea la scoala..Imi amintesc de "Winnetou", de "Colt Alb" ca tot ai numele, De "Insula Misterioasa", De "Fram Ursul Polar", de "Alice in tara minunilor". Au mai fost cateva nu imi amintesc acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da da lasa ma ca dupa cum vorbesti se vede ca esti chiar foarte destept mai rar ca tine si crede ma ca am intalnit multe pers de la maturatori de strada la profesori universitari si cercetatori

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

E o intrebare sau o exclamatie?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Sunt sigur ca iti pasa un pic de mine dar in acelasi timp nu sunt sigur daca o sa ma ajuti..Deci nici eu nu stiu ce este happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si cum as putea eu sa te ajut?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ma "citez" :

"Deci daca ma faci sa ma simt bine.O sa prind incredere si mai mare la bac..deci sa fii mai calda ca sa iau bacul cu 10! "

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, spune-mi si mie pe cat esti nascut. Adica in februarie, dar pe cat. Ti-as fi lasat mesaj, dar habar nu am de ce nu merge.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

De ce esti asa interesata dintr-o data?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pur si simplu vreau sa stiu. Deci?

42 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

1.Am citit 400 de carti in ultimii 10 ani, fata de tinta de 500. 2. Trebuie sa aleg o carte citita in anii astia 10, altfel n-are sens. ''Games People Play'' de Eric Bernie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9. Invitatie la vals-M. Drumes. Iti garantez, Drumes este extraordinar ca scriitor.

| kitykity a răspuns:

Am citit aproximativ 50 de carti, iar partea care mi-a placut este ''Pacala''.

| maria14142 a răspuns:

20-30 carti, chiar mai mult(nu stiu);
Harry Potter; e cea mai tare ever(pe care am citit-o eu); am vazut filul Divergent, si cred ca si cartea este super

| KaslerAlexandra1993 a răspuns:

20 de carti. Si Print si cersetor de Mark Twain

| Alunelu23 a răspuns:

Am citit peste 30 de carti.
Preferata mea a fost Vrajitorul din OZ.
Ma gandeam sa aleg intre asta si Pe aripile vantului. Sunt foarte serios.