| NUpotiSaintelegi a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Deci, m-au chemat astia la olimpiada de engleza ceva, si trebuie sa dau o proba pe scoala maii intai. Ce inseamna asta? Vin alti copii in scoala mea si dam proba? sau dau proba doar cu aia din scoala mea? pls raspunde-ti repede.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"răspune-m" repede:
- ce urmează se numește preselecție. Adică agramații nu merg la faza următoare a olimpiadei, rămân acasă

| Adry05 a răspuns:

Dati un test si ii ia pe cei mai buni dintre voi. Doar cei din scoala.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce naiba sa cauti tu la engleza cand nici in romana nu stii sa scrii?

| NorNegru a răspuns (pentru supadeceapa):

Subscriu!

| NUpotiSaintelegi explică (pentru supadeceapa):

OK! Ms de părere! Mă ajută enorm!

| supadeceapa a răspuns (pentru NUpotiSaintelegi):

Ma bucur.

| weloveit a răspuns:

Buna! Proba pe scoala, este intre tine si cei din scoala ta! De aceea se numeste "proba pe scoala", dupa aceasta proba, vei da cu alte scoli "proba locala", dupa nationala. etc

| NUpotiSaintelegi explică:

Usor de spus pentru tine

| ionuuuuuut a răspuns:

Olimpiada incepe cu etapa pe scoala..Participantii din aceeasi clasa de studiu si din aceeasi scoala vor participa.Nu va veni nimeni! Bafta si fara rusine!