| Dan112 a întrebat:

la Limba si literatura Romana avem pentru acasa de scris un eseu cu tema Modalitati de prevenire si depasire a iemotiilor. sau mai spoate si de zis Sintem capabili sa depasim emotiile negative? Puteti va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste idei? Nu am nevoie sa compuneti voi eseu imi trebuie doar poate idei sau poate despre ce scriu?

Răspuns Câştigător
| Mik3 a răspuns:

Dan nu am absolult nimic cu tine, dar ai un scris absolul oriblil ( imi pare rau ca iti zic asta ), cred ca motivul pentru care nu poti sa compui singur un eseu este faptul ca nu prea ai citit, probabil consideri ca este irelevant sa citesti cand ai totul ''mura in gura'' ( aici ma refeream la net big grin ) daca ai citi ai putea nu numai sa iti compui singur eseurile dar iti pot garanta ca o sa te ajute sa te exprimi si sa scrii mult mai frumos decat ai facut prin aceasca intrebare, sper ca o sa imi urmezi sfatul, succes!

| Dan112 explică (pentru Mik3):

Da scriu oribil ca nu sunt din Romania dar la noi se vorbeste Romana dar ceva mai schimbata cu multe Rusisme! Apropo am scris eseul!

1 răspuns: