| Casiiiii a întrebat:

.. sunt un mare iubitor de carte si as vrea sa imi reconandati niste carti, am 14 ani... fac 15.
Am mai citit carti ca Divergent, Insurgent, Experiment, Jocurile Foamei, Vampirii din Morganville, Sub aceeasi stea... si mi-au placut foarte mult.
Astept niste recomandari... si ofer FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Tronul de clestar
Captiv in Labirint
Cioburi de stele
Instumentele mortale
Hex Hall
Cand esti vrajitoare...
Paranormal
Nascuta la miezul noptii
Percy Jackson
Jumatatea cea rea
Alegerea
Sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Roger Federer - In cautarea perfectiunii de Rene Stauffer. Cea mai frumoasa carte pe care am citit-o vreodata. In orice caz, felicitari tie, putini copii din ziua de azi de varsta ta citesc carti de placere.

| Sadic a răspuns:

Ce cărţi slabe citeşti, nu mă miră la ce grad de incultură ajungem rând pe rând. Fără a vorbi de comercialism

| Casiiiii explică (pentru Sadic):

Citesc astea deoarece nu mai prea am ce.
Am citit multe altele inainte

| Sadic a răspuns (pentru Casiiiii):

Ce ai mai citit înainte?

| Casiiiii explică (pentru Sadic):

Pai de Orwell. Twilight. Am mai cititi ceva cu vampiri, nu mai stiu cum se numea - Academia Vampirilor sau asa ceva... Nu mai stiu. Am mai citit si altele... Si Universul intr-o coaja de nuca (sunt olimpic de fizica - mi-a placut)

| OfataOricare a răspuns:

Eu citesc " Copiii lampi fermecate ", sau " Piramida rosie ". Imi plac cele cu zei so creaturi magice. Sau actiune Al optulea pacat, Adevarul, Atlasul de smarald, Baiatul-leu. Funda?

| luce20022 a răspuns:

Buna...si eu sunt o mare iubitoare de carte. Sa inteleg ca iti plac cartile SF si de aventura, da? Ei bine, eu ti-as mai recomanda si,, Darul lui jonas" de Louis Lowry ( e SF+aventura), Extrem de tare & incredibil de aproape de jonathan safran foer, Jurnalele unui vampir...
Sper a te-am ajutat cit de cit! happy