| cryssmelly a întrebat:

Vreau sa citesc o carte sau romane sau nu stiu ceva de genul twilight, la rascruce de vanturi, etc. Voi ce carti ati citit si v-au placut?

Răspuns Câştigător
| Special_girl a răspuns:

Eu am citit multe carti dar sunt cateva care mi-au ramas in minte pana acum :
1."Cele 2 Diane" roman scris de Alexandre Dumas
2."Calaretul fara cap" de Main Rid
3."Rosu si negru" Stendhal
4."Viata merge inainte" Barbara Taylor Bradford
5."Tess D'uberville" Thomas Hardy
si in copilarie ma fascinau foarte mult cartile "Robinson Crusoe" si "Coliba unchiului Tom"

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca vrei sa citesti carti care sa te tina cu sufletul la gura :p Pai ceva de genul am citit Memoriile unei gheise de Arthur Golden, Invitatia la vals, Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes, Dama cu camelii de Alexandre Dumas. Spor la citit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit twilight saga si sunt superbe :X:X:X le ador si filmele la fel ti le recomand cu mare placere big grin

| Messyhair a răspuns:

Cronicile wardstone, harry potter, cronicile din narnia, jurnalul vampirilor(adooooorrr, cel mai apropiat cu twilight)si sunt mai multe. fundita?

| Insurgent a răspuns:

Copii lampii fermecate, este vorba de 2 gemeni o fata philippa si fratele ei jeaman john, care trec printr'o gramada de aventuri super interesante, acei copii nu sunt niste adolescenti normali sunt djinni. am citit primele 2 carti si mi-a placut mult...ma gandesc sa le citesc si pe restul'

| laura3 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti :
- Gazda
- Semnul si Tradarea care sunt 2 volume
- New moon
- Eclipsa
- Zori de zi

| prepy a răspuns:

Am citit destule dar unele mau captat intr-adevar:
Seria Twilight care e superba si merita citita
Regina Margot de Alexandre Dumas o poveste de dragoste, prietenie si prejudecata
Harry Potter toate cele 7 parti
the vampire diaries
aceste carti miau rapit nopti intregi doar pentru ca nu puteam sa ma opresc daca doresti unele dintre el trimite'mi mesaj si le vei primi