| Alberto_Zgonea_1998 a întrebat:

Salult! As vreau sa stiu daca Dr. Joe Vitale este membru Iiluminatii? Va rog mult sa-mi da-ti toate detalile pentru a putea intelege cum sta treaba happy Am mare nevoie de un raspuns rapid

9 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Nu, nu este membru Illuminati fiindcă Illuminati nu există. Este o banală teorie a conspiraţiei, o fantezie.

| Muntgvb a răspuns (pentru Blamely):

Nu stiu mare lucru despre Joe Vitale, dar dumitale chiar crezi ca Illuminati a disparut asa, brusc, la 20 de ani de la infiintare(asa cum spune istoria,,corecta,,), sau crezi ca nu au existat deloc? Adam Weishaupt, fondatorul Illuminati, tinea foarte mult la intimitatea suprema, adica nimic sa nu iasa despre aceasta organizatie.Astazi ei isi continua nestingheriti opera de schimbare a lumii in timp ce mare majoritate spun ca nu exista(desi simbolurile lor sunt peste tot,in produse, reclame, sigle ale companiilor), iar cei care isi permit sa vorbeasca sunt redusi la tacere prin diferite mijloace. Apropo, iti spun repede un membru actual al Illuminatibig grinavid Rockefeller.

| Blamely a răspuns (pentru Muntgvb):

Doar porcării. Aşa oricine poate afirma că este membru Illuminati.
Şi eu am fost membru Illuminati 67 de ani, dar după m-am săturat şi la fel ca Eminem am renunţat şi am compus un cântec prin care am indus în eroare lumea naivă şi credulă (şi poate puţin incultă) cum că Illuminati chiar există.

| Muntgvb a răspuns (pentru Blamely):

Repet:daca Illuminati nu exista,atunci de ce simbolurile lor exista peste tot(inclusiv in desene animate,care cica sunt,,pentru copii,,). Exemple:Sigla Nickelodeon,foarte frumoasa piramida aflata pe bancnota de un dolar,sigla Aol,HBO,FMR LLC si lista poate continua(simbolistica facuta de mai ales de cantareti,picturile de la aeroportul Denver,insemnele de pe catedralele catolice,atentie,catolice,nu ortodoxe).De ce toate au un ochi in ele,sau reprezinta o piramida cu un varf separat,exact ca in simbolul Illuminati? Asa,de distractie? S-au plictisit designerii si au zis sa se joace putin cu Illuminati si cu simbolurile lor? De ce li se vede influenta peste tot(daca stii sa cauti evident,nu daca stai si admiri stirile de la,, sfantul,, PRO TV, sau mai stiu eu ce alte canale) si de ce e atat de puternica, daca ei,, nu exista,,.Ai auzit si tu de Noua Ordine Mondiala macar?

| Blamely a răspuns (pentru Muntgvb):

De-a lungul timpului cei mai puţin proşti au căutat să îi controleze pe cei proşti prin diferite mijloace. Aşa stă treaba şi cu toate "simbolurile" pe care tu le vezi şi pe felia de pâine.
Tu ai auzit de "Teoria conspiraţiei" măcar?
Am căutat puţin din aberaţiile pe care le-ai tastat la început:
http://www.marketingmagazine.com.my/images/stories/img_2012/134566_logo.jpg
OH DA, E ATÂT DE EVIDENT. ACUM TOTUL E CLAR, SUNTEM CONTROLAŢI DIN UMBRĂ.
Psh, sper să ştii să diferenţiezi sarcasmul.

| Muntgvb a răspuns (pentru Blamely):

Nu la aia ma refeream eu:ci la asta, de exemplu:http://www.wisdom-square.com/images/IlluminatiSymbolsOnNickelodeon.jpg

| Blamely a răspuns (pentru Muntgvb):

Uaaau, mulţi ochi pe multe imagini. M-ai convins, argumentele tale sunt atât de solide încât mă voi ruga în fiecare zi la Illuminati.
Fiule, serios, câţi ani ai? Nu te mai uita atât la desene animate şi mai ia o carte în mână, sau mai ieşi pe afară.
Illuminati e atât de real pe cât e şi Dumnezeu.

| Muntgvb a răspuns (pentru Blamely):

Cu ultima fraza m-ai convins, ironic, nu-ti dai seama ce adevar ai spus acolo.In fine,fiecare e dispus sa creada in ce vrea,nimeni nu e fortat sa-si schimbe principiile.
Ca o incheiere, o sa-ti trimit articolul de la care am luat pozele, poti sa-l citesti, daca crezi ce scrie acolo sau nu, e la latitudinea ta:http://www.wisdom-square.com/......inati.html