| AnonimPeNet a întrebat:

A citit cineva cartea "Secretele intregii vieți" de Iuliana Neagu?
Dacă îmi puteți spune va rog despre ce subiect este vorba și dacă îmi puteți trimite un cuprins sau o descriere ar fi super.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Şi dacă tot ceea ce ştiai despre viaţă ar fi greşit?
De mii de ani, cei ce conduc lumea din umbră au avut grijă ca noi să nu aflăm adevărul despre cine suntem cu adevărat, despre scopul pe care îl avem pe acest Pământ şi despre puterea nemărginită pe care Creatorul a pus-o în noi, putere care ne transforma vieţile. A venit vremea să ne Trezim!
Până acum ceva timp, dacă cineva în afara celor ce conduc lumea afla adevărul despre tainele vieţii, era aproape imposibil să răspândească aceste informaţii în masă.
Astăzi, cu ajutorul internetului, oameni la fel de simpli ca şi noi, care încep să afle adevărul, au pentru prima oară ocazia de a răspândi cu uşurinţă informaţia către semenii lor, Motivul pentru care am creat acest proiect şi această comunitate este acela de a împărtăşi din învăţăturile pe care le-am descoperit, învăţături care ne-au ajutat să ne transformăm vieţile şi care sperăm că te vor ajuta şi pe tine.
Universul, Dumnezeu sau Creatorul, cum vrei'tu să numeşti această mare forţă, are pregătit tot ce e mai bun pentru tine, dar „nu poate" să îţi ofere din cauză că tu nu îi dai voie.
Totul este Energie şi totul are o frecvenţă. Dacă nu eşti pe frecvenţa potrivită, adică pe aceeaşi lungime de undă cu această mare forţă din Univers, întâmplările extraordinare în viaţa ta nu au cum să curgă spre tine. Totul devine haotic. Pare că nimic nu mai are sens. In realitate, eşti decuplat de la Sursă. Bâjbâi pe întuneric.
Această carte îţi arată cum să intri pe frecvenţa potrivită şi să laşi Marea Forţă din Univers să lucreze prin tine, cum v-a fost „înţelegerea" înainte să vii pe acest Pământ.
Aceasta este cheia pentru a atrage tot ce îţi doreşti cu adevărat: fie că este vorba de relaţii fericite, sănătate, bani, abundenţă sau orice ar însemna pentru tine o viaţă frumoasă.
Ai venit pe acest Pământ cu un scop. Eşti predestinat pentru o anumită viaţă şi pentru o anumită călătorie. Conţinutul acestui volum are menirea de a ridica nivelul de conştiinţă, fapt care te împinge automat la descoperirea scopului vieţii tale pe Pământ. Pur şi simplu ţi se revelează. Ti se arată.
Ştii că ţi-ai găsit scopul vieţii tale atunci când simţi cu tot sufletul să faci ceva anume, când te scufuzi în acea muncă şi nu ştii când a trecut timpul.
„Dacă vrei să ai o viaţă fericită, leag-o de un scop, nu de oameni sau de lucruri." (Albert Einstein)
Singurul scop este acela de a crea!
Eşti UNIC
Eşti COMPLET
CREEAZĂ!
Sursa : https://www.eusunt.ro/secretele-intregii-vieti-vol-1

Mi se pare a fi un amestec între cărțile "Supă de pui pentru suflet", "Secretul" și altele, aceeași vrăjeală spiritualicească, un amestec de pseudoștiință, pseudopsihologie și religie.

Citește despre Spinoza și panteism dacă vrei ceva mai echilibrat și lipsit de conspirații.

| AnonimPeNet explică (pentru valentingb):

Am întrebat, pentru că această carte minune este atât de lăudată, și pur și simplu ca reclama mi se pare a fi o înșelătorie, adică această carte minune nu o găsești decât pe site-ul lor și mi se pare tare dubios.
Nici o descriere sau cuprins, doar un titlu. Și pur și simplu am vrut să aflu mai multe detalii despre această carte, de la cineva care a cumpărat-o deja. Mulțumesc

| Valentin_Morosan_1970 a răspuns:

Este pe scribd,, acolo pui si tu 6 PDF si iei cateva free, acolo e cartea free :) https://www.scribd.com/document/42440097/Secretul-vie%C5%A3ii1