| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani am citit pentru bac morometii volumul 1. Insa nici pana in prezent nu am citit vol 2. Cum sa fac acum? Sa recitesc acum cartea cap coada? Sa citesc un rezumat la vol 1 sau sa ma uit la film si continui cu vol 2? Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu-ti mai amintesti nimic din el, reciteste-l. Altfel, citeste un rezumat.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Singura opera pe care am citit-o a fost Moara cu noroc, in rest m-am mai uitat la vreo 2 filme (Ion si Morometii), dar nici la alea pana la sfarsit ca nu am avut rabdare. Tu nu trebuie sa stii cartea, trebuie sa stii cel mult rezumatul, adica sa ai idee despre ce se intampla acolo si sa fii capabil sa faci un comentariu respectand o anumita structura. Nu e vorba aici nici de citit cartea nici de memorat un comentariu, in astea cateva zile care ti-au mai ramas.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Am inteles ce spui, dar eu am dat bacul de mult. Cartea mi-a placut mult. Eu acum o voi citit de placere

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu de ce am inteles ca vrei sa dai bacul acum? laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

I don't know laughing Sincer, din tote cartile de la bac asta mi-a ramas preferata

| ywar a răspuns:

Ai probleme mari. Esti stresat. Adevarul e ca nu mai poti dormi noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aș citi repede cartea