| eminescu1 a întrebat:

Salut am cumparat cartea faust de goethe de la editura grammar si acum vad ca ma sunt si alte carti la alte edituri cu mult mai multe pagini, decat a mea care are 216, vreo 500 si ceva. Cartea pe care o am nu e vreun rezumat sau altceva, lamuriti-ma ca chiar nu inteleg. multumesc

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Poate au font-ul mai mare si contin ilustratii sau ca marime sunt mai mici decat a ta si de aceea au mai multe pagini. Oricum nu inteleg de ce te cramponezi de nr de pagini? fii sigur ca urmatoarea editie a aceleiasi carti de la aceeasi editura va avea un nr diferit de pagini

8 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Numarul de pagini depinde de dimensiunea fontului cu care este tiparita, precum si de formatul cartii. cu cat fontul este mai mic ca si dimensiuni, paginile sunt mai putine. e chiar asa greu de dedus?

| AndreeaDeiia a răspuns:

Nu e ceva carte de buzunar, daca are mai putine pagini?

| eminescu1 explică (pentru AndreeaDeiia):

Nu-i carte de buzunar ca-i destul de mare ca dimensiuni si scrisul cu font de 12 normal numa ma ingrijorez sa nu citesc prostii http://www.it-shirt.ro/......-34-0.html

| eminescu1 explică (pentru eminescu1):

Asta e cartea

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru eminescu1):

Faust I, la actionismul voluntar din Faust II. Poate e primul volum. De-aia are 216 pagini iar al doilea sa aiba 384 de pagini. Seria asta a fost facuta in volume iar la alta editura tot asa doar ca scrie in aceeasi carte volumul 1 si volumul 2.

| eminescu1 explică (pentru AndreeaDeiia):

La librarieonline.ro am vazut ca scrie ca e editia a doua

| LanoDeljek a răspuns:

Are scrisul pentru old pps laughing

| Enache_Radu_1979 a răspuns:

Salut. Am si eu cartea asta. Nu e vorba ca are mai putine pagini ci nu e completa. Vreau sa fac plangere undeva