| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste idei pentru un titlu de carte, este ceva gen ``Generala Salvati-ma de-aici`` de James Peterson. Ok. Acum sunt sigur ca o sa spuneti ca trebuie sa stiti despre ce este vorba. dar va pot spune pe scurt: este un fel de jurnal al unul baiat de 13 ani, care intampina problemele scolii generale pana cand afla ca este vrajitor si totul devine mai usor (sau poate ca nu). Macar incercati! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

13 ani si-o bagheta magica!

Hocus pocus la 13 ani

Eu, jurnalul si bagheta

Vraji si peripetii la 13 ani

| anonim_4396 explică (pentru michelia):

Eu, jurnalul si bagheta... multumesc mult

| michelia a răspuns (pentru anonim_4396):

Succes! Si sper sa devina totul mai usor, totusi : )

| anonim_4396 explică (pentru michelia):

Imi poti da raspunsul si-n lb engleza te rog? Nu prea am fost pe la scoala la orele de engleza... Merci!

| michelia a răspuns (pentru anonim_4396):

Me, the diary and the magic wand ( asa cred)

| anonim_4396 explică (pentru michelia):

Merci

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
13 ani si bagheta magica, e cel mai potrivit titlu.
Te pup!

| Gradinaru_Catalin_1998 a răspuns:

Pai stay sa ma gandesc:
Viata cu "Bylli" sau numele baiatului
Blestemul Scoli Generale
Bylli si Scoala
Ultima zi de scoala -poti folosi titlul asta deoarece baiatul isi va face prt si la sfarsitul scoli va trebui sa se desparta de ei si eu zic ca este sugestiv.
Nu ma pricep prea bine dar eu zic ca am incercat Funda?

| ChristII a răspuns:

Vrajitorul scolii.