| Krises a întrebat:

Salut, am o intrebare, ce vrea sa insemne aceasta replica " Moartea nu este prețioasă. Este un loc întunecat la care te uiți, atunci realizezi că ești singur. Dar nu este diferit față de atunci cand ești in viață, nu? Nu contează câte relații avem, toți suntem singuri"

mai ales prin " Nu conteaza cate relatii avem, toti suntem singuri"

Funda celui mai interesant raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm pai intr-un fel, toata lumea poate accepta singuratatea, dar nimeni nu o poate suporta... Sunt complet impotriva ultimului enunt tongue. Uneori te poti simti singur, sau sa nu fie nimeni langa tine, sa fii singur nu doar sufleteste ci si fizic, dar noi de fapt nu suntem niciodata singuri. Mereu este cineva, daca nu cineva, ceva, daca nu ceva, o amintire, un gand, un sentiment, care este alaturi de noi ^^

Singuratateae doar un pretext pentru oamenii care se simt asa. De exemplu, eu, uneori, simt ca pur si simplu vreau sa stau departe de ceilalti, vreau doar sa stau singur, sa nu vorbesc cu nimeni, sa fiu singur, dar doar pentru putin timp (o ora - doua).

Ceea ce vreau sa zic eu este ca nimeni nu e singur. Si niciodata nu va fi.

Acesta este punctul meu de vedere tongue

5 răspunsuri:
| sarmalutapicanta a răspuns:

Cand mori nu esti singur mai singur esti pe lumea asta urata axata numai pe bani

| Krises explică (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca esti singurul care a raspuns si mi-ai spus parerea ta, iti voi da tie funda, multumesc pentru opinie, o voi lua in considerare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Krises):

Pai mersi xD dar nu trebuia sa te simti obligat pentru ca sunt singurul care a raspuns...

| Krises explică (pentru anonim_4396):

A, nu, stai linistit, nu m-am simtit obligat, a fost doar din respect pentru ca ai vrut sa-ti spui opinia. macar atat sa fac happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Krises):

Ehh xD mersi oricum ^^