| Kairaa a întrebat:

Am o lecție foarte lunga de invatat la geografie, eu am învățat dar nu o stiu bine, am auzit ca seara nu prea poți invata, daca ma scol maine dimineața sa repet, o voi tine minte? Va rog dați-mi niste idei cum sa înveți mai repede. Funda

Răspuns Câştigător
| Razvan681 a răspuns:

Da, într-adevăr, dimineața înveți mai repede, creierul fiind odihnit. Un sfat ar fi să citești o dată, de două ori lecția și să încerci să o scrii pe o foaie din ce ai reținut tu. Ce nu ai știut, înveți din nou și iar te testezi. Succes!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric, dimineata cu o minte limpede, retii de 10 ori mai suor lectia.
Trezeste-te cu 1 ora inainte, ca sa ai timp sa te dezmeticesti bine si sa citesti lectia cate un paragraf, incercand sa spui dupa aceea, esenta paragrafului.