| Bujor_Vali_1996 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare : in acest an am dat bacalaureatul si am nu l am promovat am luat la toate peste 5. si am dat si in toamna a 2 sesiune si nu l am promovat si tot asa peste 5 ( nu am luat sub 5) practic nu mi-a iesit media si m-am hotarat sa il dau anul acesta care vine, trebuie sa il dau din nou la toate sau imi aleg materia

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totul depinde de tine, respectiv il poti sustine la toate 3 materiile, numai la 2 materii sau numai la o materie, mai bine la una la care poti lua cel putin 8, in asa fel ca sa rezulte media 6.
In cererea de inscriere la urmatoarea sesiune de bacalaureat vei specifica expres la ce materie vrei sa-ti fie recunoscuta nota anterioara.

| Bujor_Vali_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Deci eu teoretic am 5 rom 5 15 ist si 5 geo si as vrea sa il dau la logica ca sa imi ridice media la 6