| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Salut, am și eu o nelămurire cei care dau bacalaureatul în toamna, la cele 2 simulări știu ca a picat în relația dintre doua personaje și la celalalta poezie de la sesiunea din iulie a picat tot poezie, ar avea cineva o idee ce ar putea da, cu siguranță nu va mai cădea iar poezie, cine știe, voi ce ziceți? Aveți idei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că o să pice o scrisoare pierdută de Caragiale și ceva de Nichita Stănescu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Asta nu inseamna ca ai o nelamurire. Tu vrei de fapt sa ghiceasca cineva in stele ce subiect vor trage la sorti cei de la minister in dimineata examenului.
Si aia cu poezia nu e o regula, s-a intamplat de multe ori sa se dea poezie in 2 sau chiar 3 sesiuni consecutive.

| Gelica_Morosanu_1986 explică (pentru Furnicuta000):

Ai interpretat subiectul meu cu totul și cu totul diferit

| Dandelion7 a răspuns:

O scrisoare pierduta