| Nicolescu_Alexandru_2001 a întrebat:

Salut, am un stilou cu varf de pix de schneider si deodata a inceput sa nu mai scrie, am bagat mina de cerneala noua de la alta firma poate poate dar tot la fel, mi-a zis un coleg sa il spal cu apa calda am facut si asta si tot nu merge, help!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a infundat calea cernelii in varf.
Asta se intampla deca timp indelungat nu este folosit si/sau nu a fost pus capacul.
Din pacate, in asemenea situatie ori se spala varful (cu apa calda si suflat (din gura) din interior spre exterior si invers), ori trebuie varful (sau chiar intreg stiloul) schimbat.

| Nicolescu_Alexandru_2001 explică (pentru Bula):

Multumesc, am soalat varful si a inceout sa scrie

1 răspuns: