| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut acum cativa ani un film(mai bine zis o secventa)...O femeie se certa cu soacra, iar fetita a cazut in apa lacului si s-a innecat, a vrut sa-i trimita, parca, o scrisoare tatalui ei. In fine, fantoma copilei o bantuie pe bunica...imi puteti spune cum se numeste romanul si de cine e scris, pare frumos, ceva genul meu. Cine raspunde primul are fundahappy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Piccolo mondo antico (2001) - In numele iubirii.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

E un film italian, cumva?

| corolav a răspuns:

Da, e vorba de un film italienesc, un fel de serial, cu acțiunea undeva pe la anii 1840. Cu niște revoluționari italieni care luptau pentru independența de sub puterea Imperiului habsburgic.

| Lia340 a răspuns:

Cum se intituleaza!?