| Laurentiuionutnicolae a întrebat:

Salut, anul asta dau examenul si nu sunt încă decis la ce liceu sa ma înscriu.
Imi puteti recomanda unul?
Din Drobeta Turnu Severin

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din cate mai stiu eu din Severin (m-am mutat de ani buni de acolo) Liceul Traian era in top.

| romeo78 a răspuns:

Sunt din Drobeta Turnu Severin. Liceul de top, este Liceul Traian.
Dar, există Liceul "Domnul Tudor", pe profile tehnologice, în principal.
Liceul Economic, pentru cei care vor să lucreze în comerț, bănci, bineînțeles urmând și o facultate după terminarea liceului.
Liceul Teoretic, este în general, pentru cei care doresc să urmeze o profesie didactică, mai ales.
Restul liceelor sunt pentru umplutură, pentru cei care urmau acum 15 ani, școala profesională.

| Gigi777 a răspuns:

Du-te pe profilul care se axeaza pe materia ta preferata, un profil care te pregateste pentru profesia pe care o doresti. Se invata carte la orice liceu, numai sa vrei. Te ajuta extrem de mult manualul, pe langa explicatiile profesorului.