| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incep sa fac treaba serioasa cu viata mea si ma gandeam sa citesc una din cartile astea 2 :

Puterea Prezentului - Eckhart Tolle

sau

Termina Cu Vaicareala Si Fa Ceva Cu Viata Ta - Larry Winget

Stiu ca o carte nu este de ajuns si ca motivatia adevarata nu vine doar din citirea unei carti dar ma intrebam daca ati citit vreuna din cele 2 si v-a ajutat cu ceva. Sau poate imi recomandati altceva, de ce nu?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Am citit ceva gen si au ajutat dar ce am învățat din cărți e chestia aia că dacă nu pui in practica degeaba stii și așa este.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

In ce sens sa faci treaba serioasa cu viata ta?

Ai o slujba? Daca da, vrei sa avansezi pe plan profesional?
Vrei sa te dezvolti pe plan personal? Sa inveti abilitati noi?

Mai multe detalii.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Pe plan profesional, pe plan familial

| oz_1736 a răspuns:

Angajeaza-te, casatoreste-te, fa un copil. Ia-ti responsabilitati de adult. Sper ca nu ai 16 ani

| melodrama a răspuns:

Fa-te calugar