| An0nnimul a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa citesc cartile Stapanul Inelelor, dar am inteles ca mai sunt si alte carti inaintea lor, care toate au legatura intre. Va rog, daca se poate, sa mi le enumerati in ordine mai jos. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| An0nnimul explică:

Bună!

DEPINDE care serie...
http://www.goodreads.com/series/list?id=656983.J_R_R_Tolkien
Dai click pe fiecare serie ( în parte ) şi vezi volumele & ordinea lor...

Vezi titlurile & ordinea CORECTĂ la linkul :
http://www.goodreads.com/......_R_Tolkien

Toate cele bune!

| An0nnimul explică (pentru An0nnimul):

Nu poti sa le enumari mai jos ca-s destul de multe si nu inteleg care, cum e... Eu vreau sa citesc fix de la inceputul povestei.

| bursuc001 a răspuns (pentru An0nnimul):

Trebuie să le citeşti în ordine CRONOLOGICĂ, în ordinea datei publicării!
Din păcate, cele mai multe NU au fost traduse în Limba Română sad

O zi frumoasă!

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Hobbitul, are cam 300 de pagini si Silmarillion. De baza ramane insa trilogia. Te poti astepta la mult mai multe detalii decat in film, sunt fabuloase.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

The Hobbit or There and Back Again