| lumy4u a întrebat:

as vrea sa scriu o carte...voi ce credeti? as putea sa o public? si cum? pareri?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Uite ceva mai clar :)
http://www.feminis.ro/cariera/cum-se-publica-o-carte-338

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

In mod normal, poti trimite manuscrisul la edituri. Daca o considera vandabila, ai sanse sa o publice si eventual sa si castigi ceva... (bani, faima, premii)
In mod anormal, o poti publica pe banii tai. Asta e calea aleasa de multi si motivul pentru care sunt pline librariile de maculatura pe care nu o citeste nimeni.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca ai un subiect care sa intereseze da cum sa nu.pana acolo e cale lunga insa daca ideile sunt bune de ce nu.mai departe nu am idee

| Iunona a răspuns:

A mea e the latest decalogue de arthur hugh clough. Imi place umorul lui si aciditatea fata de epoca victoriana. Aici e poezia:
http://www.cyberussr.com/adg/l-decalogue.html

| 123456ys a răspuns:

Da cum sa nu poti si eu vreau sa scriu o carte