| Stefan_Robert_1998 a întrebat:

As vrea sa stiu de unde pot cumpara cartile lui J.R. Tolkien(The Slimarillon, Hobbitul, Stapanul inelelor, etc.), de preferat din Brasov dar si de pe net si doi: Care e ordinea cronologica in care au aparut cartile si in ce ordine sa le citesc? MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Http://www.libris.ro/......rie-online

Poţi citi Silmarillion >>Hobbitul >> Stăpânul inelelor: frăţia inelului >> Stăpânul inelelor: cele două turnuri >>Stăpânul inelelor: întoarcerea regelui

| Stefan_Robert_1998 explică (pentru J0B0MAT):

Da dar as vrea sa citesc toate cartile care au legatura cu Middle-earth gen fii lui Durin. Ordinea anilor in care au fost scrise are si legatura cu ordinea intamplarilor di carti?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Stefan_Robert_1998):

Ordinea pe care ţi-am dat-o e una cronologică.Nu ştiu ce legătură există între anii în care au fost scrise şi întâmplările relatate.