| DavidMirica a întrebat:

Astazi am avut examenul si la a doua compunere am scris ceva de genul " citeam Morometii de Marin Preda" se considera ca semn? Imi poate fi anulata lucrarea?

Răspuns Câştigător
| DavidMirica explică:

Nu,nu se pune ca și semn. E doar un nume de carte.

5 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Cum dracu' pot unii pune intrebari asa?

| DavidMirica explică (pentru Rd79):

Uuuu, ne dam inteligenti si prin alta parte?

| Rd79 a răspuns (pentru DavidMirica):

Doar in locurile cu intrebari super tampite.

| Bsbd a răspuns:

Nu cred.Am si eu o intrebare. Daca am facut povestire intamplata acasa, si nu in timpul unei lecturi acasa, se punctează?

| AlexDanielC a răspuns (pentru Bsbd):

Nu cred că se punctează dacă nu are ceva legat de o carte în ea. Dacă ai scris ceva puțin legat de o carte poate primești câteva puncte, dar nu toate pentru că întâmplarea nu a fost legată de o carte.