| Gaspar2000 a întrebat:

Aveti cateva sugestii de carti science fiction ce se pot citi in format pdf?(sa nu fie carti pe care le-a citit toata lumea, cum ar fi: Narnia, LOTR, Hobbit, Harry Potter)
P.S.: Pot fi si in engleza

Răspuns Câştigător
| AnonymGirl2017 a răspuns:

Sunt cam greu de gasit cele de la goosebumps pe net dar incearca sa le cauti. Daca nu le gasesti le poti cumpara, nu sunt scumpe, eu am cateva. Uite cateva exemple : Varcolacul din mlastina Fever, Noaptea papusii, Fantoma latratoare, Nu coborati in pivnita, Plaja bantuita; Sunt carti misto dar putin mai de copii, adica nu foarte infricosatoare, mai mult SF dar te tin mult in suspans si nu-ti mai vine sa le dai jos din mana. Poti incerca si un film despre goosebumps, se numea goosebumps movie parca. Eu iti recomand si filmul si cartile!

3 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Ai ciclul Mostenirea de la Christopher Paolini ( dragoni, vraji, batai etc) apoi ar mai fi Vampirii Sudului de Charlaine Harris ( dupa care s-a facut serialul TrueBlood, dar iti recomand sa citesti cartile )

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Si Cronicile Wardstone de Joseph Delaney

| naviju a răspuns:

Fantomele ne stiu toate secretele - Megan Grewe