| Hazee321 a întrebat:

Salut, azi am susținut en la limba romana, la subiectul 2 B spunea sa redactez o întâmplare acasă sau la școală, în timpul unei lecturi ceva de genul, eu eram grăbit, deoarece aveam 15 minute, se mai dau puncte gen 0.20 sau mai mult pentru locul unde am desfășurat acțiunea?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găsești baremul pe internet și ceva acolo pe ce se dau puncte și cate se dau
http://mobile.hotnews.ro/stire/23209065

| aloaloevera a răspuns:

Se puncteaza pentru incercarea de redactare, dupa care pentru exprimare, actiune logica, respecatrea temei, limbaj corect si coerent si ortografie. In principiu, primesti din 12 puncte 4 pentru incercare de redactare. Bafta la mate!