| Fiona35 a întrebat:

Salut, care dintre cele doua nume s-ar potrivi mai bine? pentru un personaj principal ( e fata, e vorba de un roman), e o fictiune, e un personaj plin de caracter si de pasiuni, trista, mintita dar puternica. Care Fiona sau Rebeca?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, as spune Fiona happy

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, Fiona.

| AlexSandu17 a răspuns:

Fiona, dar poti cere pareri si de alte nume, eu iti propun Svetlana, dar mai bine e Fiona :*. Iti dau un site cu nume : In stanga alegi de care nume vrei, poti avea chiar si trei criterii, adica nume de fata slav si frumos http://www.qbebe.ro/utile/nume_copii/fete/

| Fiona35 explică (pentru AlexSandu17):

Mersi, cele doua nume imi placeau mult numai ca nu stiam care, prima data era Fiona, si dupa-aceia mi-am adus aminte de Rebeca (numele verisoarei mele)

| BBronco a răspuns:

Fioonaaaa!
Shreeeeek!
Fiona big grin

| Baluta_Valentina_1981 a răspuns:

Fiona pentru ca e un nume slav.Rebeca este un nume norocos.