| Cristian_Titel_2001 a întrebat:

Care sunt cărțile care v-au marcat și au schimbat ceva in voi? Ce cărți mi-ați recomanda? (Filozofie)

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Romanul politist "Bunicul si porunca sa nu ucizi" e o carte buna

| Freya1 a răspuns:

Sau romanul nostru binecunoscut "Ion" "Morometi"

| AvalohAlyn a răspuns:

Seria''The Secret'' de Rhonda Byrne(care include Secretul, Puterea, Magia, Eroul si Invataturi zilnice)
Louise L.Hay-Poti sa-ti vindeci viata
Robin Sharma-Calugarul care si-a vandut Ferrariul
Robin Sharma-Descopera-ti destinul
Brandon Bays-Calatoria
Paulo Coelho-Alchimistul
Daniel Goleman-Intelienta emotionala
Seria Supa de Pui pentru suflet

Nu le-am citit integral pe toate, dar sunt foarte bune, recomandate de specialisti in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suge-o Ramona

| KronstadtResurrection a răspuns:

Filozofie...
TITLURI
Papillon
Viaţa începe la Milogu
I-a înghiţit pădurea
Vânător in taiga
Să vezi in aceste cărţi ce filozofie de viaţă găseşti. D-aia reală, nu vise de bătrâni puturoşi şi beţivi.