| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Care sunt cuvintele unui vocabular imbogatit?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alea rostite de clasici da te in...laughing

| anonimg a răspuns:

Siriusblack, atunci când greșim și suntem mustrați trebuie să acceptăm mustrarea pentru că este spre binele nostru. Îți vorbesc ca unui frate; în niciun caz nu ți-am răspuns în nume de rău.

| johnnny123 a răspuns:

Sunt contrariat de ineptia acestui enunt interogativ.

| DarthNiger a răspuns:

Nu exista cuvinte specifice pentru a avea vocabular bogat.

| Anonimata345 a răspuns:

Cu ''siguranta'' o sa reusesc sa imi imbogatesc vocabularul...am uitat sa gestionez ca este o intrebare serioasa.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Anonimata345):

" am uitat sa gestionez ca este o intrebare serioasa " wtf? Ce dracu vrea să însemne asta? Cunoști măcar ce înseamnă " a gestiona "? Învață sensul cuvintelor dacă vrei să pară măcar că deții un vocabular elevat.

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimata345):

"am uitat sa gestionez ca este o intrebare serioasa." Alo! Vorbeste romaneste! Nu incerca sa epatezi! puteai sa scrii: am uitat sa precizez ca este o intrebare serioasa. Oricum, tot nu realizai nimic pentru ca fiecare raspunde cum il taie capul. Cat despre un vocabular imbogatit se evidentiaza printr-o vorbire fluenta in orice domeniu de discutie. Sunt prea multe cuvinte pentru a ti le putea spune cineva.

| anonimg a răspuns (pentru siriusblack98):

Valabil si pentru Salotanul, si pentru aceia care se grabesc sa raspunda.
Criticile trebuiesc sa fie constructive, nu distructive.
Cand cineva greseste nu-i vom fi de folos daca il vom ataca cu propriile greseli. Aceasta este greseala multora. Educatia nu exista/consta in ataca pe celalalt, ci in a empatiza cu el.
Numai cand iubim oamenii putem sa-i criticam; pentru ca numai atunci critica va fi una constructiva.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonimg):

Și cine te crezi tu să-mi spui mie ce fel de critici trebuie să aduc? Ia mergi și iubește tu oamenii în altă parte și pentru mine. Te dracu

| Clorox a răspuns (pentru siriusblack98):

Esti ok?

| Anonimata345 a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu vreau să te jignesc, văd că ai o stare nașpa astăzi. Dar. puteai să îți ții cuvintele tale "elevate" pentru tinewinking

| siriusblack98 a răspuns (pentru Anonimata345):

Puteai să nu te dai mai deșteaptă decât ești dacă nu voiai să auzi păreri "elevate" în ce te privește.