| Erin28 a întrebat:

Salut!
Cărți citiți în vacanță de primăvară?

8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da. E șansa mea sa mai citesc ceva și de placere, nu doar de nevoie. laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da! La momentul asta citesc Orbitor de Mircea Cartarescu!

| Erin28 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Nu prea am citit cărți ale scriitorilor români, in afara de cele clasice, care mi-au plăcut foarte mult. Mulțumesc! Sper să-mi placa și aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, spune-mi daca să-ți dau exemple de cărți citite de mine

| Erin28 explică (pentru anonim_4396):

Da, mi-ar placea câteva titluri interesante. Îmi plac toate genurile de cărți, nu am unul preferat, pentru că, de obicei, daca îmi place subiectul cărții, este perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. mai citesc copiii carti? Nu creddd tik tok si only acum?

| Erin28 explică (pentru anonim_4396):

Serios, mie îmi place să citesc foarte mult, însă pierd timp și am bacul in anul acesta, de aceea mă axez pe materiile importante. Nu înțeleg de ce nu mai citesc, pentru că există foarte multe biblioteci online, de unde sa procure cărți gratis. Eu, de exemplu, citesc mai mult cărți în format electronic, pentru că sunt mai ieftine, iar camera mea este destul de mica și nu am loc destul sa le păstrez.
Ei nu citesc pentru că asociază acest lucru cu ceva plictisitor și tratează totul că pe o obligație, însă sunt genuri diverse, cărți de aventura, SF, istorice, care poate le plac. Trebuie doar să găsească ceva potrivit pentru ei.

| mystery1girls a răspuns:

Bună,

Uite aici ceva recomandări: https://secreteleivonei.wordpress.com