| delia345erika a întrebat:

Cartile Percy Jackson sunt 4 sau 5 volume? Eu am doar 4..si daca exista si a 5-a imi puteti spune cum se numeste?

2 răspunsuri:
| DragosMarascu a răspuns:

Există 5 cărți în serie. Ultima se numeste "The Last Olypiam" (în traducere liberă Ultimul Olimpian) și a fost publictă acum mult timp în engleză în 9 mai 2009.
Eu nu cred că a apărut în română, dar dacă nu, este probabil un lucru în proiectare, dat fiind faptul că seria a avut un impact mare în România. Sincer, eu nu sunt sigur nici măcar dacă a 4-a carte a fost publicată în română, dar aș fi interesat să știu de unde ai cupărtat-o în română sau nu.

| agadeliastefania a răspuns (pentru DragosMarascu):

Buna! Eu sunt delia345erika. mi-am schibat contul..catile le-am cumparat d aici: http://www.editura-arthur.ro/index.php?c=percy+jackson&S=1 sper sa vezi asta.