| ioanandrei a întrebat:

"Cautand-o pe Alaska"si"Orase de hartie"sunt carti strict de fete? Am auzit ca in "cautand-o pe Alaska" e vorba de trairle unui baiat deci mi se pare ok sa o citesc. ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu înţeleg ce legătură are subiectul unei cărţi cu sexul persoanei care o citeşte. Un prieten de-al meu, băiat, a citit "Căutând-o pe Alaska" de două ori şi e obsedat de ea. Asta îl face femeie?
Dacă şi "Căutând-o pe Alaska" e "pentru fete", atunci Jane Eyre pentru cine naiba mai e?
Citeşte-le, John Green scrie foarte frumos şi limpede.

2 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Doamne, cine ți-a spus așa ceva? Cărțile sunt pentru toată lumea, fie ei băieți sau fete. Poți să citești ce carte vrei tu, nu contează că ești fată sau băiat. Eu îți recomand să citești Căutând-o pe Alaska, e interesantă. Lectură plăcută!

| buburutzaa a răspuns:

O carte de dragoste nu e strict pentru fete, chiar daca esti baiat poti citi