| HanszmR a întrebat:

Salut! Ce carti imi recomandati de la autorii romani contemporani? In prezent citesc Amintiri din copilarie si constat ca nu ma mai atrage. Daca mie la 27 de ani mi se pare limbajul greoi si depasit nu stiu cum se descurca copii. Mi-a placut mai mult colt alb. Poate cunoastesti ceva mai atragator, de la autorii noi nu am citit nimic.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie îmi place Silviu Iliuță dar are cărți ușoare, umoristice, depinde și tu ce cauți. Așa cu adolescenți ai putea citi Elevul Dima dintr-a 7-a, deși nu e contemporană, e mult mai plăcută decât amintiri din copilărie...

| HanszmR explică (pentru Adry05):

Nu stiu exact ce caut dar sa fie intr-un limbaj accesibil si mai interesant.

| mastadont a răspuns:

Încearcă xanax de Liviu Iancu, mie mi-a plăcut. Sau Poveste din Ferentari, cred că așa se numește cartea, scrisă de Adrian Șchiop, cred că s-a făcut și un film românesc după această carte.