| AlinMihai9514 a întrebat:

Ce jocuri ar merge si in cate FPS -uri pe urmatorul laptop :
-Intel Core I5-4228U 3.1 Ghz
- Intel Iris Graphics 5100
- 4GB RAM
- HDD 1TB

Răspuns Câştigător
| DannyR0 a răspuns:

Poti testa ce jocuri iti merg pe http://www.game-debate.com. Cauti jocul, iti introduci configuratia si vezi daca iti merge jocul sau nu.

3 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Nu o sa mearga foarte bine jocurile, destul de prost chiar

| AlinMihai9514 explică (pentru alii98):

De ce spui asta?

| alii98 a răspuns (pentru AlinMihai9514):

Pentru ca ai placa video integrata si e si generatie putin veche, si e si procesor care consuma foarte putina energie, adica performanta scazuta, cauta pe Youtube Intel hd graphics 4000(o versiune putin mai veche, adaugi 1-3 fps-uri sa vezi cum o sa iti mearga tie aprx.) si te uiti la jocuri, sa vezi cum merg