| Onlares a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre carte Sa ucizi o pasare cantatoare de Harper Lee? Merita citita? Nu vreau Copy Paste.

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
E o carte superba, ti-o recomand cu caldura, o lectie de viata scrisa intr-un stil extraordinar, abundand de poezie si suspans.
Ahh, imi amintesc cu placere de cele doua zile de vacanta pe care mi le-a ocupat, adolescent fiind, lectura romanului lui Harper Lee, admirandu-l pe Atticus, simpatizand-o pe Scout si suferind pentru nedreptatea facuta lui Tom Robinson.
Dupa ce citesti cartea, iti recomand sa vezi si filmul, e foarte bine relaizat si jucat. Dar, nota bene, doar dupa ce termini de citit!
Lectura placuta si o seara faina iti urez!
P.s.: Am citit recent o stire, potrivit careia s-ar mai fi descoperit, la aproximativ 50 de ani distanta de la publicarea cartii "Sa ucizi o pasare cantatoare'', un alt roman al lui Harper Lee, care urmeaza sa fie publicat. Abia astept sa-l citesc, ador stilul acestei scriitoare!