| pupshik a întrebat:

Salut cine. poate sami recomande cărţi fantasy ca ex instrumente mortale divergent damnare vampirii din Morganville academia Vampirilor cercul secret casa nopţii sau mai ştiu ..acestea sunt preferatele mele ms mult

2 răspunsuri:
| ursuroz2 a răspuns:

Cateva carti fantasy ar fi: Nu plange sub clar de luna (vol 1 si 2)-Heather Davis. Povestea e despre o fata ce merge intr-o tabara si acolo se imprieteneste cu un varcolac. Alta serie de cari ar fi Percy Jackson si olimpienii. E despre un baiat de 12 ani care afla ca zeii greci exista si ca el e fiul unuia dintre ei. Astea sunt printre cartile mele preferate. Unele le poti gasi online pe clublectura.ro sau le poti comanda. Funda?

| LoLiLop a răspuns:

"Fundatia","Fundatia si imperiul" si "A doua fundatie" de Isaac Asimov; nu e chiar ca cele de mai sus dar mie mi-a placut "Dune" de Frank Herbert.