| Anonim075162839401 a întrebat:

Salut
Cum pot invata de singur limba franceza?
Cunoasteti ceva aplicatii sau ore pe Youtube?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu o sa inveti nici o limba prin aplicati de pe net nici folosind Youtube, asta pentru ca o limba se practica, se traieste, eu cand am plecat in Spania am invatat mai mult decat uni in anii de zile de invatat spaniola de ce? ca aveam nevoie, la fel si engleza, franceza cati au habar o invata din clasa 1, trebuie practicata, trebuie invatate verbele, adjective, substantive, gramatica, citire, ascultare multa vointa si rabdare

| N0xEterniS a răspuns:

Locuiesc in Franta de 5 ani. Am terminat scoala si am luat bacul in Franta. Da-mi Steam, Facebook si te pot ajuta din cand in cand.

| adytzoi a răspuns:

Duolingo. Ai atat un site, cat si o aplicatie de smartphone unde poti sa inveti sau sa-ti exersezi mai multe limbi.

| Angelbeautiful2303 a răspuns:

Cauta pe magazin play sunt sigura ca vei gasi ceva