| RaUlBoY a întrebat:

Salut, deci am si eu o intrebare... Ciclul Mostenirea de Christopher Paolini va mai continuua dupa cea dea 4-a carte... la finalul cartii spune ca va reveni asupra lui Eragon si va scrie iarasi un nou volum, dar nu stiu sigur ce sa cred. Tare rau mi-ar parea sa se fi terminat de tot pentru ca o citesc de la 7 ani, dar cartile au aparut greu, asa ca le-am citit pe fiecare in parte de vreo 4, 5 ori. Dar cand am terminat Mostenirea m-a intristat finalul si m-a intristat si faptul ca nu voi mai gasi o carte care sa imi dea atatea emotii ( suspans, fericire, implinire, calmitate, relaxare, tristete in anumite momente ) si tare as vrea sa cred ca va continua candva, cel mai bine in viitorul apropiat. Voi ce credeti? Va continua ciclul de carti Mostenirea? Vreau parerea voastra sincera. Cea mai sincera si reala parere ia funda, restul voturi.

Răspuns Câştigător
| hinatakaname a răspuns:

Nu cred ca va mai continua, deoarece pe carte scrie ca face parte dintr-un ciclu, asta insemnand 4 carti. Daca Christopher ar fi decis sa mai scrie, ar fi corectat termenul la 'serie', cum a facut cu al treilea volum. Primele doua au fost in trilogia Mostenirea, a treia e in ciclul Mostenirea. Pe mine cartile nu m-au captivat asa de mult, dar poti spera! Ma bucur ca cineva inca citeste carti de o oarecare calitate.happy