| Argo31122 a întrebat:

Salut,era o povestioara pe care mi.o spunea bunica cand eram mic si era cu un ogar,stiu ca era un animal cu p si dupa zicea si ogarul,deci ceva de genul:"P____ si Ogarul". daca cineva isi aminteste cum se numea povestea ar ajuta mult, ofer fundahappy

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Ar putea fi, cumva, o fabulă și n-ar fi exclus ca acel titlu să fie „Pușca și ogarul".

4 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Eu stiu de o fabula, ''iepurele, copoiul si ogarul''
Nu cred ca la asta te referi thinking

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Ciubotelele ogarului?

| Kaℓi a răspuns:

Pisica si ogarul?

| Argo31122 explică:

Nu,niciuna din acestea, stiam ca e un animal ce incepea cu litera p si era o fabula populara nu asa cunoscuta.