| anonim_4396 a întrebat:

Salut, exista specii literare ale melodiilor moderne?
Adica cum este in genul liric specia baladei, a pastelului, a doinei, ar putea exista si specii (presupun ca in alt gen) dupa diferite stiluri muzicale moderne.

Răspuns Câştigător
| 22anirolF a răspuns:

Cand intrebi daca exista specii LITERARE ("literar" se refera la LITERATURA) are MELODIILOR, te contrazici.
Specia tine de literatura. Muzica are genuri. Ai putea face o analogie de genul: genul este pentru muzica ceea ce specia este pentru literatura.

2 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Rapsodia primaverii de chelo parazitii

| KR0NSTADT a răspuns:

Mai lasă speciile alea în pace. Ce treabă are Darwin cu Jurjak?