| DiaGabi a întrebat:

Îmi place foarte mult sa citesc dar nu găsesc cărți pe gustul meu. Îmi plac cele groase de minim 100 de pagini, in care se vorbește la persoana 1 si este vorba despre un adolescent sau o adolescentă. Am citit deja toate cele 11 volume din însemnările unei puștoaice, minunea si penny peper. Dacă îmi puteți recomanda o carte ar fi o plăcere dar sa nu fie amintiri din copilărie de/după Ion Creanga.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu câți ani ai?
Încearcă „Singur pe lume" de Hector Malot (are peste 100 de pagini, e despre un adolescent și e scrisă la persoana I)

| CinevaAnonimă a răspuns:

1),,Tom Sawyer in strainatate", de Mark Twain.
2),,Spioana", de Paulo Coelho.
3),,Arsa de vie", de Souad cu Marie-Therese Cuny.
4),,Invata-ma sa mor", de Igor Volnitchi(nu-ti face griji, nu e despre sinucideri).
5),,Viata mai tarziu", de Haralambie Moraru.
Si, desi nu este o carte scrisa la persoana 1, iti recomand,, Tema pentru acasa", de Nicolae Dabija.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Citeste atunci Persepolis, Broderii, De veghe in lanul de secara, Batranul si marea, Fiesta, Fight Club, Femei, Recviem pentru un vis, Trei intr-o barca, Trei pe doua biciclete, Violul, Cianura pentru un suras, Lumea sexului,

| Romanul86 a răspuns:

Căpitan la 15 ani, Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn.