Întrebare recomandată | 3214569871236547832145698712345678965412365478945 a întrebat:

Salut imi propuneti va rog o carte interesanta, fie de psihologie, va rog mult, am 17 ani

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Citeste mai bine Vademecum in psihologie.O sa vezi unde te incadrezi si mai ales daca te poti vindeca. Sau, cine stie? sa vindeci apoi si pe multi altii.Mai tarziu. Dar la 17 ani, sigur te recunosti in toate cate putin, asa am patit si eu si m-am speriat, apoi m-am obisnuit.

| Rodi7 a răspuns:

Eu iti propun cartea : Poveste fara Sfarsit. Stiu ca nu e de phihologie dar te va ajuta mult la scoala ( fiind junate povestire si jumate naratiune )

Verisorul meu de aceeasi varsta ca tine a citit-o si l-a ajutat foarte mult.
Fundita?

| CostelCapac a răspuns:

Padurea spanzuratilor

| 141414 a răspuns:

Iti recomand "India secreta" de Paul Brunton. Este o carte despre yoghini care contine foarte multe idei interesante referitoare la uman, in special la eu si fericire care, scoase din contextul acesta, aplicate in viata cotidiana sunt de un real ajutor. In prima parte ti se poate parea plictisitor, dar dupa citirea inchieirii, cand vezi totul ca un intreg dezvelit de literatura si ai in minte ceea ce ai retinut, uitand detaliile, rezultatul lecturii cred ca ti se va parea unul iluminator. Sper sa gasesti o traducere mai buna deact cea pe care am parcurs-o eu sau citeste-o in original, daca poti. Succes!