| wrestrey a întrebat:

Îmi puteți recomanda si mie niște cărți care merită citite? Aventură, comedie?
Funda❤️

5 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

Matilda, Cand un rege pierde Franta, Baltagul, The Secret, O carte despre o viata fericita

| Denly a răspuns:

Fortele Raului Absolut, Eve de Anna Carey

| deeamaria a răspuns:

Am sa-ti spun niste carti extrem de interesante pe care chiar vreau sa le citesc ti le spun si tie :
de Aventura:
-Winnetou de K.May
-Un yankeu la curtea regelui Arthur de M.Twain
-Aventurile lui Tom Sawyer
-Singur pe lume de H.Malot
-Colt alb de J. London
-Aventurile baronului Munchasen de G. Burger
-Strengarul de S.Lagerlolf
-Robinson Crusoe de D. Defoe
-Moby Dick de H. Melville
-La medeleni de I. Teodoreanu
Le gasesti si pe internet.
Funda?

| Madrill a răspuns:

Vrei cărți aventură? Eragon sunt destul de bune toate patru. Dacă stai bine cu engleza ai putea să citești cărțile universelor blizzard Warcraft, Starcraft și Diablo. În general cărțile după care s-au creat jocuri sunt foarte bune, merită într-adevăr citite.

| melinda114 a răspuns:

Miss Peregrine
Jocurile foamei 1, 2, 3 de Suzanne Collins
Hotul e carti e Markus Zusk
Toate cinci sunt superbe, merita citite. Lectura placuta!