| Jigokunokishi a întrebat:

Salut,
Îmi puteți recomanda cărți despre cum afli când cineva minte, cum poți detecta minciuna din expresii faciale, tonul vocii, unde se uită interlocutorul când vorbește etc? Dar vreau cărți bune din domeniu. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca Spy the Lie - Philip Houston, Michael Floyd + inca vreo doi.
https://carturesti.ro/carte/spy-the-lie-276387
"Fosti ofiteri CIA te invata cum sa detectezi inselatoriile"

| Jigokunokishi explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc, pe aceasta chiar n-o stiam.

| CatalinB11 a răspuns:

Paul Ekman - Emotii date pe fata

Este una dintre cele mai bune carti pe care le poti citi in legatura cu acest subiect. Lectura placuta!